- UniMachines
- ›
- CNC Milling Machines and Machining Centers
- ›
- CNC Vertical Machining Centers
- ›
- CNC Vertical Machining Centers DMG
- ›
- CNC Vertical Machining Centers DMG DMC 635 V
CNC Vertical Machining Center DMG DMC 635 V
CNC Vertical Machining Center DMG DMC 635 V was manufactured by the machine manufacturer DMG. Machine DMG DMC 635 V was built in 2006 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| Year of manufacture | 2006 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
Technical parameters | |
|---|---|
| Length of the working table | 790 mm |
| Width of the working table | 560 mm |
| Travel length X-axis (mechanical feed) | 635 mm |
| Travel length Y-axis (mechanical feed) | 450 mm |
| Travel length Z-axis (mechanical feed) | 455 mm |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |












































