- UniMachines
- ›
- Grinding Machines
- ›
- Internal Grinding Machines
- ›
- Internal Grinding Machines Bracek
- ›
- Internal Grinding Machines Bracek CGM-320-2-6
Internal Grinding Machine Bracek CGM-320-2-6
Internal Grinding Machine Bracek CGM-320-2-6 was manufactured by the machine manufacturer Bracek. Machine Bracek CGM-320-2-6 was built in 2010 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Jihomoravský kraj |
| Year of manufacture | 2010 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Loading | The buyer organizes the loading at his own cost |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The buyer organizes the transport at his own cost |
| Status | A test can be performed |
| Stock number | 4972 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum length of the grinded hole | 6000 mm |
| Minimum diameter of the grinded hole | 20 mm |
| Maximum diameter of the grinded hole | 300 mm |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |













































