- UniMachines
- ›
- Laboratory Machines
- ›
- Measuring Machines
- ›
- Measuring Machines OGP
- ›
- Measuring Machines OGP SmartScope CNC 500
Measuring Machine OGP SmartScope CNC 500
Measuring Machine OGP SmartScope CNC 500 was manufactured by the machine manufacturer OGP. Machine OGP SmartScope CNC 500 was built in 2006 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Germany |
| Year of manufacture | 2006 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Very good |
| Stock number | 15494 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum travel length X-axis | 500 mm |
| Maximum travel length Y-axis | 450 mm |
| Maximum travel length Z-axis | 200 mm |
| Maximum load of the measuring table | 65 kg |
Equipment | |
|---|---|
| Computer control | |


















































